Aktualitky

Překlenovací seminář 1, Trnová, 03-06.09.2020

Překlenovací seminář 1 je určen pro ty, jež dříve chodili na semináře, avšak poslední 1/2 roku až rok na žádném nebyli a případně pro ty, jež mají za sebou alespoň seminář Cesta lásky 1 a nadále chtějí na sobě pracovat.

Je to shrnutí toho, co se za na seminářích dělalo za posledních několik let, ale hlavně za poslední rok, kdy těch změn bylo opravdu "požehnaně".  

Transformace Zajímavosti Další zajímavosti Pavlína Holancová - Krásné novoluní ve Střelci!
Pavlína Holancová - Krásné novoluní ve Střelci! PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Láďa   
Pondělí, 18 Prosinec 2017 08:42

Luna se v pondělí ráno potkává v konjunkci se Sluncem (7.30 hod. SEČ) a nastává novoluní ve znamení Střelce. Letošní novoluní ve Střelci předznamenává a otevírá silnou přechodovou fázi, neboť v jeho centru stojí Saturn ve Střelci na tzv. „anaretickém“ stupni (kritický, 29 stupeň). Jak se dokážeme vypořádat s tímto kritickým bodem? Dosáhli jsme vrcholu, v potu tváře jsme zdolali obrovskou horu, překážku, problém. Co nás nyní čeká?

Otevíráme přechodovou bránu, stavíme most, socháme pevný tvar naší vize. Zapalujeme vnitřní oheň, vystřelujeme šíp, spojujeme se s vizí.  Cítíme vlnu motivace, inspirace, přijímáme nové začátky, které se připravovaly se Saturnem ve Střelci od loňského novu ve Střelci, abychom se hlouběji spojili s vesmírnými, univerzálními zákony – s Bohem.  Otázka dnešního novu pak zní dokončili jsme všechnu práci, a cítíme do morku kostí, v co věříme? Po dobu dvou a půl roku jsme společně se Saturnem dozráli a stali se vlastní morální autoritou. Jupiter nám pomáhá růst, ale i hledat, Saturn tomu dává pevný řád a hranice. Dva dny po dnešním novu navíc Saturn opouští Střelce a vstupuje na dva a půl roku do znamení Kozoroha.

Dnešní nov tak předznamenává, jak jsme připraveni realizovat své vize, které jsme dnes intuitivně zaseli. Saturn v Kozorohu nás a naše kroky patřičně zpomalí. Čili bude chvíli trvat, než dostanou v realitě pevný tvar. Co nám pomáhá? Dnešní nov ve Střelci je první, který dělá harmonický aspekt (trigon) na zatmění Slunce z 21. srpna. Tím také výrazně podporuje naše rozhodnutí z té doby, projekty, sebevyjádření a posiluje naši individualitu a chuť a touhu po poznání a hledání nového. Je v něm obsažena i touha vytvořit „lepší“, pozitivnější svět.  Dnes jme schopni zahlížet budoucnost z té lepší stránky.

Ve Střelci je navíc momentálně pět planet – kromě Slunce a Luny, je to především retrográdní Merkur, Venuše a již výše zmíněný Saturn. Ve spojení Venuše a Merkura, se dnes můžeme dozvědět zprávu, která nás – díky podpoře Urana (duch), Eris (rovnováha) a Pallas Athény (moudrost, uznání) – možná i překvapivě – posouvá dál, osvobozuje. Máme možnost dokončit dlouhodobé dialogy, pracovní či partnerské. Uzavírá se jedna etapa, otevírá se nová, taktéž v kardinální kvalitě. Čeká nás budovatelské období, změnám otevřené.

Kromě ohnivého velkého trigonu nás dnes podporuje i trigon vodní, mezi Neptunem a Chironem v Rybách a Jupiterem, Vestou (řec. Hestií) a Marsem ve Štíru. Cítíme hluboké emocionální uzdravení, ale i naději, větší představivost a empatii. Dokážeme tak mnohem lépe přijímat emocionální hloubku, ale i zranění na osobní či kolektivní rovině. Přijímáme se takoví, jací jsme, důležité je teď přiznat si skutečnou pravdu, zažehnout ji v sobě a nechat ji nést dál svým životem. Její pevné obrysy zahlédneme až s následujícím novem – tentokrát už v Kozorohu, ve znamení, které bude v následujících týdnech určovat výrazně náš smysl pro realitu, povinnost, zralost a organizační schopnosti.

Luna dnes odpoledne vstupuje také do Kozoroha, a výrazně proměňuje atmosféru novu. Posouvá naše potřeby k naplnění výkonu a povinností, efektivitě a praktičnosti. A pozdě večer se navíc spojuje s Lilith v Kozorohu, a tak nás ihned prozkouší, jak jsme na tom s organizací času, kolik struktury vytváříme, a zda náš život je teď spíš pevný nebo tuhý! Pravidla a principy, které jsme díky Střelci v sobě objevili, začneme pomalu a jistě dávat do reality běžného dne. Usazeni v pravdě a lásce, jsme vedeni pevnými kroky. Krásný to čas!

Krásné (s)plynutí za novu ve Střelci přeje Pavlína

zdroj: https://www.pavlinaholancova.cz/krasne-novoluni-ve-strelci/

 

Vyhledávání