Aktualitky

Začátek seminářů

Milí přátelé,
všechny semináře (krom Cesty lásky 1) začínají v pátek ve 14:00 (povídáním a testováním) a vlastní program pak začíná v 15:30.

Transformace Mise Mise na pomoc Zemi 41. Duchovní mise na pomoc Matce Zemi - Island
41. Duchovní mise na pomoc Matce Zemi - Island PDF Tisk Email
Uveřejnil(a) Transformace   
Sobota, 03 Únor 2018 07:39

Jaro na ISLANDU

Mise do Království severu, na Ostrov ohně a ledu. 2.-17.6.2018 (16 dní), 46.000 Kč - slevy + příplatky.

 

Panenský ostrov dřímajících vulkánů, rozsáhlých ledovců, aktivních gejzírů a horkých minerálních pramenů, lávy staré tisíce nebo jen několik let, syčících fumarol, bublajících solfatárů a dechberoucích vodopádů je spravován svérázným severským lidem, potomky vikingských mořeplavců, se zcela svébytnou kulturou a nelehkou historií. Zde vznikl nejstarší parlament na světě.

Magická místa pro meditaci. Spojení s tajemnými silami Země.

    

Program

Program je sestaven co nejpečlivěji. Mise má část meditační, kterou zajišťuje Eva Puklová a turistickou, kterou zajišťuje Ing. Vladimír Svoboda. Duchovní činnost zabere každý den 1-2 hodiny.

Po celém Islandu je také množství termálních pramenů - přírodních, upravených či vystavěných. Mnohé z nich s radostí využijeme.

Turistický program je důležitým doplňkem meditací, ne vždy se zvládne vše, co uvádíme - program se může změnit např. z důvodů nepříznivého počasí. Podrobnosti o navštívených místech obdržíte před odletem, stejně jako informace, jak se podrobně připravit na cestu.

 

So 2.6.2018 22h odlet z letiště Praha, Ruzyně

Ne 3.6. 00:10 přílet Keflavík, celní a  pasová kontrola, ubytování v hotelu nedaleko letiště (malé dvojlůžkové pokoje).

Po 11.h při přejezdu do města Selfoss navštívíme rozeklané pobřeží geoparku Reykjaness, Kleifarvatn (jezero ve vulkanické propadlině, pěší stezka s dramatickými výhledy), Seltún (meditace, geotermální pole, stezka mezi fumarolami a solfatárami, horkými prameny a bahenními sopkami), Krysuvík (lávové útesy s bohatými ptačími hnízdišti). Most mezi dvěma kontinenty - vystupující puklina mezi zemskými deskami.

3.-8.6. Ubyt. v hostelu v Selfossu (5 nocí, 2-5lůžk.pokoje).

4.6. NP Thingvellir: trhlina oddělující evropskou a americkou zemskou desku. Sněmovní pláně - sídlo nejstaršího světového parlamentu Althing, založeného r.930 na magickém rozhraní euroasijské a americké kontinentální desky. Geysir - otec všech gejzírů a jeho mladší kolega Strokkur, chrlící každou čtvrthodinu horký vodní sloupec do výše 20 m, Gullfoss, jeden z nejkrásnějších islandských vodopádů padající do hlubokého kaňonu, příp. zastávka ve Skálholtu, duchovním centru starého Islandu (zaniklé biskupství)

5.6. po jižním pobřeží pod sopkou Hekla až k úpatí ledovce Eyjafjallajokull, skanzen drnových chaloupek ve Skógaru, vodopár Seljalandsfoss, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, skalní brána mysu Dyrholey (meditace), černé vulkanické pláže + ptačí kolonie na skalních jehlách Reynisdrangar, osada Vík (nejjižnější a nejdeštivější město Islandu s modernistickým proskleným kostelem)

6.6. NP Skaftafell pod obrovským ledovcem Vatnajökull, čedičové varhany u vodopádu Svartifoss, Seljavallalaug - termální koupaliště, vodopád Skogafoss (možná túra kolem kaskád na řece Skóga)

7.6. Geotermálním údolím Reykjadalur (možnost koupání v horké říčce, vaření vajíček ve vařící pramenité vodě).

8.6. Dlouhý přejezd do Westfjordů. Zastávka v Reykjavíku (obří kostel Hallgrímskirkja, čedičová budova parlamentu, radnice na břehu jezera Tjörnin, vila Höfdi, v níž se setkali Reagan a Gorbačov).

Vyhaslý kráter Grábrok (pěší výlet po korumě kráteru)

8.-10.6. Ubytování v apartmánech s více ložnicemi ve Westfjordech (2 noci).

9.6. Patreksfjordur (místo pro meditaci), pláž Raudasandur (možná tuleni) a útesy Latrabjang (možná papuchalkové)

10.6. Přejezd severním Islandem 500 km přes Bönduós (meditace), skanzen Glaumbaer s drnovými budovami, Siglufjordur (malebný kostelík na břehu fjordu) a do Olafsfjorduru (ubytování v bungalovech 1 noc)

11.6. Botanické zahrady severu v Akureyri, vodopád Godafoss, jezero Mývatn, termální oblasti a a bahenní lázně., pseudokrátery u osady Skútustadir, lávové skalní město Dimmuborgir.

11.-13.6. 2x ubyt. v Guesthousu v okolí jez. Mývatn - dvojlůžkové pokoje se snídaní.

12.6. přístavní město Húsavík - fakultativní lodní výlet za velrybami (90-100 Euro), liduprázdnou sopečnou pouští do národního parku Jökulsárgljúfur : podkovovitý kaňon Ásbyrgi, ozvěnové skály Hljódaklettar, vodopád Dettifoss,  nejmohutnější vodopád Evropy.

13.6. sopečný kráter Hverfjall, lávová jeskyně Grjótagjá s termálním pramenem, sirné vývěry (solfatary) Hverir v oblasti hřebene Námafjall, sopka Krafla – oblast aktivních vulkánů a geotermálních polí, fumaroly Leirhnjúkur. Přejezd do oblasti Východních fjordů:

13.-14.6. Ubyt. chatky a bungalovy Eskilstadir

14.6. Nepskaustadur (rybářská ves, proslulá v minulosti svou socialistickou orientací), Seydisfjordur (přístav trajektů z Evropy) a rybářská vesnička Djúpivogur s typickými červenými domky. Ubyt. v hostelech poblíž centra.

15.6. Dlouhý přejezd do Keflavíku (Reykjavíku) (550 km). Po cestě ledovcová jezera Jökulsárlón nebo Fjallsárlón s plovoucími ledovými věžemi – fakultativně lodní výlet obojživelným člunem (50 Euro).

15.-16.6. Ubyt. apartmány v Reykjavíku

16.6. Modrá laguna (vstup 50 Euro),  příp. Reykjavík, Kleifarvatn, Seltún, Krysuvík, pokud by se nestihly na začátku cesty.

17.6. po půlnoci odlet do Prahy - přílet  06:15h.

 

Styl mise

Mise nepatří k těm fyzicky náročným. Rádi bychom umožnili účast co nejširšímu okruhu zájemců.

Neobjednáváme proto cestu u cestovní kanceláře, ale jdeme levnější cestou - cestu organizujeme prostřednictvím našeho samostatného průvodce Vladimíra Svobody, který byl s námi již na 7 misích.

Island je velmi drahá země. Aby se náklady nevyšplhaly do závratné výše, museli jsme tomuto podmínky mise přizpůsobit. Služby jsou voleny ekonomicky, jak je to rozumně možné:

Pro přesuny budeme užívat pronajatá vozidla a mikrobusy, které si sami budeme řídit (průvodce + osvědčení řidiči z našich řad). Vozidla mají omezené úložné prostory. Je nutné omezit objem vašich zavazadel, jinak se nevejdeme do aut.

Hledáme účastníky, kteří by byli ochotni řídit 8-9-místný automobil, buď celou cestu nebo by se střídali ve dvojici. Jedná se celkem o 3-4 tisíce km za 15 dní. Za svoje úsilí budou mít nárok na slevu z ceny Mise - 10.000 Kč hlavní řidič, 5.000 Kč druhý řidič, 15.000 Kč jediný řidič.

Ubytování volíme levnější, obvykle po 2-5 osobách na pokoji. Koupelna bývá společná pro 2 i více pokojů.  Kde je to rozumně možné, jsme ubytováni více nocí na jednom místě (5 nocí v Selfossu, 2 noci ve Westfjordech a 2 noci u jez. Mývatn)

Pokud má někdo s nižším komfortem ubytování problém, můžeme se pokusit individuálně domluvit lepší ubytování v místech, kde je to možné. Příplatek za dvojlůžkový pokoj se sprchou je 1.500 Kč/noc (rozděleno na dvě osoby je to 750 Kč/os. a noc).

Stravu nezajišťujeme, v ceně je pouze 2x snídaně v hotelu mezi 11. a 13.6. Na Island si můžete přivézt max. 3kg potravin, takže hlavním našim zdrojem budou supermarkety. Snažili jsme se vybírat ubytování tak, aby byly k dispozici (ve většině případů) kuchyňky, kávovary, mikrovlnky, kde se dá ohřát či uvařit nákup ze supermarketu.

 

Průvodce - organizátor

Hlavním úkolem organizátora a průvodce této mise není přednášet Vám podrobně historii Islandu, jeho obyvatel ani jednotlivých pamětihodností. Má samozřejmě značné všeobecné znalosti z místopisu, dějin a reálií navštěvovaných oblastí, ne ovšem na úrovni specialistů na jednotlivé obory a lokality.

Především organizuje cestu tak, aby bylo co nejméně časových ztrát, aby jste se vždy dostali včas, kam je třeba, zajišťuje veškeré zázemí, řeší nenadálé příhody. Objednává požadované služby (letenky, doprava, ubytování), ne však jako komplet, ale jednotlivě nejlevnější rozumně možnou cestou.

Cesta se vám tak výrazně zlevní (o 20%, možná i o 30% oproti obdobné ceně cestovky), na druhé straně nedává záruky cestovky na celý zájezd. Průvodce ručí za průvodcovské a organizační zvládnutí zájezdu, ne za jednotlivé nakupované služby (za ty ručí jejich prodejce a provozovatel) ani za problémy typu výbuch islandské sopky, zpoždění letadla, náhlá změna kursu dolaru apod.

Předností ing. Svobody je umění pružně reagovat na aktuální situace a maximálně využít programového času účastníků. Očekává určitou spolupráci a samostatnost účastníků, zato nabízí maximum nevšedních zážitků a minimum neefektivně stráveného času. Po dobrých zkušenostech s předchozími misemi mu držíme palce a věříme, že cestu připraví ke všeobecné spokojenosti.

 

Data mise

Může se stát, i když bychom velmi neradi, že kvůli cenám a dostupnosti letenek poletíme na skupiny, zvláště ti, co se přihlásí po doporučeném termínu 15.2.

 

Klimatické poměry

Mise se odehrává v polární oblasti těsně pod polárním kruhem. Červen je obdobím nádherného islandského jara. Počítejte s chladnem, sluníčkem, deštěm i větrem v jediný den.

Ranní teploty bývají okolo 5 st.C, přes den se vyšplhají na 15-20 st.C, méně je-li zataženo, deštivo nebo jste-li v blízkosti ledovců či v horách.

Oblečení je nutno přizpůsobit horší variantě - chladu, větru a dešti (podrobné info bude v informacích k odletu).

 

Jazyk

Domácí mluví islandštinou, jazykem podobným starobylé norštině. Znalosti angličtiny se liší u běžných lidí (jejich angličtina je dosti nesrozumitelná) a u lidí pracujících v turistickém ruchu. S těmi se domluvíte snadno i základní angličtinou.

 

Základní cena

46.000 Kč, při platbě zálohy do 15.2.

47.000 Kč při platbě zálohy do 15.3.

48.000 Kč při platbě zálohy do 15.4.

49.000 Kč při platbě zálohy do 15.5.

 

Cena zahrnuje

letenku z Prahy do Reykjavíku vč. let. tax a poplatků

14x Ubytování ve 2-4-lůžkových pokojích, sociální zařízení (sprcha, koupelna, toaleta, kuchyňka) je společné pro více pokojů.

2x je v ceně snídaně, v ostatních ubytováních lze objednat snídani za příplatek 250-500 Kč/os.

Dopravu v pronajatých autech a mikrobusech, jež řídí průvodce a vybraní účastníci.

Organizátora / všeobecného průvodce

Informační materiály o navštívených místech

 

Podmínky ceny

Cena byla spočtena v lednu 2018 a podle počtu účastníků se pohybuje od 45 do 50 tis.Kč.

Základní cena 46.000,- Kč platí při včasném přihlášení a počtu 20 platících účastníků.

Cena může být výjimečně překalkulována v případech podstatné změny vstupních nákladů (letenka, kurs dolaru,…).

Při přihlášce (a platbě) po termínu 15.2. je příplatek 1.000 Kč za každý započatý měsíc prodlení.

Od počtu 21 platících účastníků platí sleva 200 Kč za každého navíc (takže při počtu 30 účastníků platí cena 46.500 Kč).

Při počtu méně jak 20 účastníků je příplatek 300 Kč za každého chybějícího účastníka, např. při počtu 15 účastníků je základní cena 46.500,- Kč. Při počtu méně než 12 platících účastníků bude třeba cenu překalkulovat.

 

Cena nezahrnuje

Vstupné do tur. zajímavostí, nár. parků apod., pojistné, fakult. lodní výlet za velrybami (cca 100 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

 

Příplatky a slevy

ubytování na 2-lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením + 750 Kč/os. a noc (pokud bude k dispozici)

pojištění storna 400 Kč/os.

sleva za řízení 8-9-místného auta - 10.000 Kč hlavní řidič, 5.000 Kč pomocný řidič, 15.000 Kč, pokud řidič pojede jako jediný.

 

Přihlášky

se podávají na přiloženém formuláři (ke stažení: doc či pdf) na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . V případě nejasností či problémů kontaktujte Míňu Noskovou na tel. 777 214 872.

Přihlášku zašlete ihned. Pokud se přihlásíte na poslední chvíli, nezaručujeme společný odlet se zbytkem výpravy. Může se stát, že původní letenky budou vyprodány nebo neúměrně drahé, pak odcestujete alternativním spojem.

Přihláška se stává závaznou složením zálohy.

Zálohu zašlete nejlépe do 15.2.2018. Po tomto termínu se cena zvyšuje o příplatky, související se zvýšenými náklady mise (letenky, ubytování a další služby).

Lze uhradit i celou částku najednou. Záloha na letenky, rezervace aut a ubytování činí dle termínu úhrady:

- do 15.2. 20.000 Kč

- do 15.3. 21.000 Kč

- do 15.4. 22.000 Kč

- do 15.5. 23.000 Kč

Jeho výše bude vyčíslena podle počtu účastníků a data přihlášky během dubna.

Doplatek 26.000 Kč -slevy +příplatky je splatný měsíc před odjezdem - do 30.4.2018.

 

Zálohy

uhraďte prosím s uvedením svého rodného čísla jako variabilního symbolu v drobném předstihu na účet: 22002 02271 / 2010

Doplatek prosím obdobně na účet: 3211 272 368 / 6800

 

Případné storno cesty

Bude vyúčtováno v závislosti na již vynaložených nákladech, tj.především cena zakoupené (a obvykle nevratné) letenky, náklady na již objednané ubytování a dopravu + manipulační poplatek 1.000 Kč.

 

Pasy a víza

K účasti na zájezdu potřebujete biometrický cestovní pas (s digitálně uloženými údaji), platný nejméně 6 měsíců po návratu z cesty.

Pro turistické  vstupy na Island není nutné vízum, celní kontroly ale na letištích probíhají (Island není členem EU).

 

Pojištění

Pojištění není v ceně. Můžete si objednat pojištění storna letenky (okolo 500 Kč), pojištění cesty (zdravotní a další) nebo si je zajistit sami. V případě zájmu budu informovat o aktuální nabídce.

 

Kontakty

Marie Nosková (Míňa) tel. 777 214 872, email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Ing. Vladimír Svoboda, tel.732 606 267, email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Program ke stažení:

Program si můžete stáhnout v pdf zde.

 

Island 01

 

Island 02

 

Island 03

 

Island 04

 

Vyhledávání