Aktualitky

Překlenovací seminář 1, Trnová, 03-06.09.2020

Překlenovací seminář 1 je určen pro ty, jež dříve chodili na semináře, avšak poslední 1/2 roku až rok na žádném nebyli a případně pro ty, jež mají za sebou alespoň seminář Cesta lásky 1 a nadále chtějí na sobě pracovat.

Je to shrnutí toho, co se za na seminářích dělalo za posledních několik let, ale hlavně za poslední rok, kdy těch změn bylo opravdu "požehnaně".  

Jeshua - Nový Vek začal
Uveřejnil(a) Láďa   
Čtvrtek, 12 Červenec 2012 13:17
Jeshua prostredníctom Pamela Kribbe

Drahí priatelia,
Nový vek sa začal. Ja som Jeshua. Som tu s vami v radosti a hovorím vám: sme tam, Nový Vek sa začal! Nový svet sa odhaľuje vo vás a všade okolo vás. Začalo to; Nová Zem sa vynára. A stará, realita starej Zeme, ako môžete vidieť, sa rozpadá a rúca. Môžete vidieť že sa to deje každý deň v správach, v udalostiach, ktoré sa dejú na globálnej úrovni, a tiež malými spôsobmi v ľuďoch okolo vás, ktorí sú v kríze. Sú lapení v osobných pohromách, vo finančných záležitostiach, vo vzťahových záležitostiach, alebo v záležitostiach zdravia, zdanlivo kvôli okolnostiam, ktoré sú mimo nich. Všetky tieto udalosti pôsobia ako katalyzátory, ako budíčky, ktoré vás nútia ísť veľmi hlboko a začať hľadať čo tam naozaj je. Čo tam nájdete, a čo vás vlastne uzemňuje vo vás, a akí pevní ste? Aká istota sa tam dá nájsť, ktorá patrí výlučne vám, a ktorá je nezávislá na tom čo sa vám stane zo sveta mimo vás? Nachádzate pevný základ tam vnútri, alebo sa zdá, že padáte do bezodnej hlbiny neistoty, strachu a zúfalstva? To je to čo kríza, skutočná kríza, niekomu spôsobuje. Ste zbavení všetkých istôt a všetko vo vašom živote je vystavené riziku. To je to čo rozvoj vedomia robí s ľuďmi v tejto dobe, jednak na makro úrovni, v globálnej politike, ekonomike a kultúre, a na mikro úrovni, v jednotlivcoch a vo vás. Pretože vy všetci ste toto zažili v sebe, a niektorí z vás stále zažívate ako sa všetko vo vašom živote mení. Toto je zmena intenzívnej zmeny, a odtiaľ prichádza nástup nového, ktoré už je viditeľné.

Salutujem vám všetkým z tejto novosti, ktorú vidím ako sa vo vás rodí. Je to tá časť vás, s ktorou sa tu spájam a nie časť, ktorá je stále uviaznutá v starých strachoch, v pochybnostiach a neistote. Ja dávam moju energiu novej časti. Sústredím moju pozornosť, moje pozorovanie tam a tak spôsobujem, že rozkvitá. Cíťte moju energiu a moju prítomnosť. Cíťte môj pohľad na vás, sústredený na najjasnejšiu, najnádejnejšiu, najmocnejšiu, najkrásnejšiu časť vás, a cíťte ako sa rozsvecuje. Cíťte ako už naozaj všetko viete, a cíťte ,že ste tam, pretože ste tam! Stojíte tam a vo vašej zemskej bytosti nesiete Svetlo vašej duše. Cíťte to vo vašom srdci; máte ukotvené svoje Hviezdne Svetlo tu na Zemi. Vaša túžba po vnútornom oslobodení a uvedomení sa teraz prevádza do Nového Bytia, a nechajte ju niesť vás životom, dôverujte v život.

Nemusíte to robiť sami; my všetci sme tu spolu.
Cíťte silu našej spojenej energie: nie je to ani sila, ktorá koná, ani sila, ktorá je neustále zaneprázdnená. Je viac ako úrodná pôda, ktorá vás podporuje a vyživuje, ticho a bez námahy. To je pocit vytváraný prítomnosťou podobne zmýšľajúcich ľudí. Cíťte tieto podobné duše okolo vás a tiež tie z tej rozšírenejšej rodiny tam vonku; sú samozrejme bohato predstavené v Holandsku (krajina kde žije Pamela, pozn. prekl.). Už viac nie ste samotár, ktorí oponuje zavedenému rádu, alebo sa odvracá preč pretože nezapadá. Už viac nie ste ten osamelý bojovník.

Práve teraz je doba zmeny; zavedený rád je na ceste preč. Už nie je žiadna zo starých istôt; v srdciach ľudí je úzkostná prázdnota. Veci, ktoré sa vždy zdali také isté a ktoré bolo možné mentálne nútiť alebo manipulovať, teraz utekajú ako piesok pomedzi vaše prsty. Táto doba volá po hlbšom prepustení starého, a po opravdivo novom základe pod vašimi nohami. Už ste na tejto ceste nejakú dobu, čo je dôvod prečo ste tí, ktorí môžu stanoviť príklad pre ostatných. Tým činom, znova, nie skrz čin a zhon horlivosti, ale prostredníctvom radosti bytia kým ste. Teraz sa môžete naozaj uvoľniť; sme tam! Nová Zem pomaly rastie a rozkvitá.

Energia Novej Zeme leží nečinne, najprv na okrajoch tejto reality a potom praská a štiepa a nikdy sa nemôže naozaj dostať von. A tak ste sa často cítili ako Pracovníci Svetla, hlavne v predošlých životoch, že sa musíte skryť v kútoch a štrbinách, a že nemôžete vyjsť von, alebo nemáte dovolené to urobiť. Teraz sa štruktúry rozpadajú a Svetlo je oslobodené, aby vyšlo von z úzkych kútov.

Môžete vystúpiť, ste vítaní, a teraz je vaša energia viac než vítaná.
Hoci to pre vás môže byť trápny pocit a môžete sa čudovať či to je naozaj možné. Ja vás žiadam aby ste boli štedrí v tom, čo zavládlo prostredníctvom vašej vnútornej práce: múdrosť, ktorú ste nahromadili, a ticho a súcit vo vašom srdci. Nechajte to prenikať pre druhých a už to neskrývajte, nechajte Svetlo prúdiť. Cíťte sa doma na tejto Zemi; je to vaša planéta a tiež váš Domov. A predsa, Ja vidím ako všetci zápasíte s pochybnosťou a neistotou, sme tu vítaní, a bude mať spoločnosť prospech zo správy, ktorú prinášame? A odpoveď je: Áno! Ale nemusíte myslieť v zmysle spoločenských štruktúr alebo hnutí, len to udržte malé. Vo vašom osobnom živote, je veľa spôsobov, ktorými vaše Svetlo môže prúdiť jasnejšie.

Pozrite sa teraz na to ako žijete vo vašom dennom prostredí, a pozrite sa ako tam prúdi vaša energia.
Vezmite jednu konkrétnu situáciu a umožnite jej spontánne vystúpiť. Možno má niečo spoločné s rodinou, s partnerom, alebo s niečím v oblasti práce. Dovolíte druhým vidieť vás akí naozaj ste? Odvážite sa ukázať vašu pravú tvár, alebo vaše poznanie, alebo vašu múdrosť, alebo vašu veľkosť? Alebo sa držíte späť zo strachu a starej hanby za všetky tie doby a životy, kde ste sa museli skrývať v tieňoch? Teraz je čas, aby ste si zvykli na tento obrat.

Niektorí z vás stále premietate víziu Novej Zeme pred seba: že stále prichádza a že leží v budúcnosti, nie teraz, ale jedného dňa. Ale Ja vám hovorím: je to teraz! Doba je zrelá a zmena prebieha teraz, uprostred zmätku. Práve teraz sú otvárania v srdciach ľudí. Zaujmite svoje právoplatné miesto a nezaváhajte. A ako to urobíte? Ako zaujmete svoje miesto vo svete? Ako hovoríte; ako konáte; ako žijete z vašej duše, vášho najhlbšieho jadra? Charakteristika života v Novej Dobe, na Novej Zemi, je, že je vždy spojenie s vašou dušou a že idete s prúdom. Nasledujte svoje srdce, pretože tam leží hlavný kľúč. A ak zistíte, že sa vás zmocní starý strach a pochybnosti, objímte ich vašim srdcom, ale buďte pevní: tieto už mi viac nepatria; toto je miesto, ktoré som prešiel; moja cesta teraz vedie cez Bránu.

Buďte si vedomí čo vás vyživuje a čo vám dáva energiu Novej Zeme.
Vyhľadajte tie miesta alebo tie situácie alebo tých ľudí, ktorí vás vracajú do vášho stredu, a ktorí vám pomáhajú uvedomiť si kto ste a byť oslobodení sa od starého. Teraz sa to môže stať, pretože ste si uvoľnili cestu. Ja vás vyzývam: verte si! Často sa stále robíte príliš malí vo vašich myšlienkach, „nie, toto nemôžem urobiť, pretože som ešte neurobil to alebo to, a musím uvoľniť x alebo y, hlavne všetky moje strachy a pochybnosti.“ A to je pravda, v istom zmysle, ale prečo dávate svoju pozornosť temnote? Ja vo vás hľadám zlato: žiaru novej doby a vyzývam vás, aby ste robili to isté, a boli prekvapení a ohromení zo všetkej krásy, ktorá je prítomná vo vás a chce žiariť. Nie je to vec ega alebo falošnej pýchy, vidieť sa v tomto Svetle, je to Svetlo Boha, konečne; až na to že Boh nie je niekde mimo vás, ale sila, ktorá prúdi cez vás nevyčerpateľne, iskrivá a tvorivá. Vítajte túto veľkolepú skvelú žiaru v sebe! A samozrejme, chápete príčiny keď vaše ľudské je príležitostne prekonajú strachy a pochybnosti, ustarostené myšlienky, ale už im viac nedovolíte, aby vás prevrátili. Cíťte svoju vlastnú dôstojnosť, cíťte, že táto dôstojnosť má právo byť, a zachádzajte so starým v sebe aj v ostatných so súcitom. Ale nebuďte už viac rozptýlení starým; to už ste prekonali.

Tak toto je moja správa na dnes, vyjadrená veľmi jednoducho: ste tam, sme tam, Nová Doba začala! Dovoľte jej tancovať cez všetky vaše bunky a dovoľte jej prúdiť von. Neodpovedajte viac nevyváženým dávaním, alebo túžbou utiecť, alebo vytváraním tlaku na seba. Buďte spontánni: tak prirodzení ako lúče žiariace zo Slnka; tak prirodzení ako kvet, ktorý ukazuje svoju krásu na Jar. Nech je to vaše Pravé Ja, ktorú prúdi s tým čo inšpiruje vaše srdce a nedajte sa oklamať svojou mysľou, ktorá vznáša námietky. Samozrejme, buďte láskavý ku intelektu, pochybnostiam, ale smejte sa z nich. Choďte na tom radostnom prúde do Novej Doby, pretože vás všetkých očakáva. Prostredníctvom vás príde výsosť Novej Zeme.
Jeshua

Pamela Kribbe © 2012
Preklad: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript @ http://ee.dunres.sk
 

Vyhledávání